Yo Dostum Yo

Yo LogoYeni bir trend başlıyor ve takip etmek lazım değil mi? Yo belki ilk defa duydunuz belki duydunuz ama inanmadınız ve burun kıvırdınız. Çok açık bir gerçek var, gereksiz gibi gözükse de aslında yatırım aldıklarını duymak sizi biraz şaşırtabilir.

Bunun üzerine bir kaç arkadaşım ufak tefek eğlenceli uygulamalar yazmaya başladı. Bir tanesi kahve hazır olduğunda listesindeki herkese Yo yollayarak kahvenin hazır olduğunu diğer kahve sever arkadaşlara yollamış oluyorlar. Bir çok farklı fikir geliştirilebilir aslında ama basit olarak düşünürsek listenizdeki bir kişiyi ve bir çok kişiyi dürtebilir ve onlarla bir link paylaşabilirsiniz.

Geliştirmenin sınırı olmadığından dolayı aklınıza gelen her türlü dürtme uygulamasını yazabilirsiniz. 🙂 Blog sitem üzerinde yeni bir yazı çıktığında bundan haberdar olmak için bende Yo kullanıyor olacağım. Blog için Yo hesabım TATOGLUNET olarak ekleyebilirsiniz. Yeni bir yazı geldiğinde bununla ilgili size bir Yo gelecek ve içerisinde yeni yazının linki olacak. 🙂

Peki sizde geliştirmek isterseniz nasıl yapacaksınız. Çok basit aslında. Telefonunuza indirdiğiniz uygulama da tanımladığınız Yo hesabınızla http://dev.justyo.co/ adresine giriş yapın, karşınıza bir dashboard çıkacak burada kaç tane hesabınız varsa hepsini göreceksiniz. Burada kullanacağız en önemli bilgi ApiKey değeri. Bu key sayesinde iletişim sağlamış olacaksınız.

Aşağıda yer alan şekilde çağrı yaparak listenizdekilere veya listenizden tek bir kişiye Yo yollayabilir ve listenizdeki kişi sayısını alabilirsiniz.

Dediğim gibi hayal gücünüzü kullanarak çok farklı projeler üretebilirsiniz. Ancak eski bir akademisyen arkadaşımın söylediği söz çok manidar geldi; “Bitirme projesi diye öğrencim getirse kesin bırakırım”… 😀

Yorumlayın