Scuba Diving

Okuma Süresi: 2 dakika

Kendi havamızı sırtımızda taşırız, tıpkı kalbimizde tutkumuzu taşıdığımız gibi.

Dalış çok eğlenceli olmasının yanında biraz ürpertici, heyecan verici bir spor. Tabi bazen de korkutucu olduğunu eklemek gerekiyor. Yukarıdaki sözü de zamanında söylemişim kenarda dursun.

2008 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Su altı Kulübü’ nün başkanı İbrahim Halil BİLDİRİCİ arkadaşımın benim aklıma girmesiyle birlikte dalış serüvenim başladı. Güzel dostluklara vesile olmasının yanında güzel mekanları da görmüş olmanın mutluluğuyla dalış serüvenime devam ediyorum. Biraz pahalı bir spor olmasının yanında, aldığınız mutluluğun verdiğiniz paradan daha fazla olması bu gerçeği göz ardı etmemi sağlıyor.

Bu yazıları ilerde geçmişe yönelik bir şeyler bırakmak, mutlaka hatırlanmak ve benzeri şeyler yerine su altında tecrübe ettiğim güzel anıları sevdiklerimle paylaşmak olarak görülmesi ve okunurken de bu şekilde değerlendirilmesi daha iyi olacaktır. Biz dalgıçlar su altındaki eşitliği bozan en büyük canlılar olduğumuzdan, bu yazılarda yer alan bazı uyarıları dikkate almanızı rica ediyorum. Bu uyarılar su altındaki hayatın korunması açısından önemlidir. Bu kuralların çoğu dalış ekolleri tarafından belirlenmiş kurallardır. Ben sadece okuyucularıma bunları bir kere daha hatırlatıyorum tabi yeri geldikçe.

Serinin ilk yazısının sonu olmaz ama son olarak dalışta bana yardım eden, eğitim veren ve buddy olarak yanımda olan bütün sevdiklerime teşekkür ediyorum. Dalış serüvenim de buddy’ in ne kadar önemli olduğunu bana gösteren ve yaşatan Herman DILDIL arkadaşıma ayrıca teşekkür ediyorum.